İNCİR

 

Güçlü kemikler için gerekli magnezyum, kalsiyum ve K vitamini bakımından zengin olan incir, kemik sağlığının korunmasına yardımcı meyveler arasında yer alıyor. Oldukça düşük kalori değeri nedeniyle diyet listelerinin vazgeçilmezi olan inciri aynı zamanda tansiyonu düşürmek için de yiyebilirsiniz.

Bunu Biliyor muydunuz?
1 adet incir günlük demir ihtiyacının %1’ini karşılar. Demir eksikliği nedeniyle demir bakımından zengin sebze ve meyveler tüketiyorsanız inciri listenize ekleyebilirsiniz.
İncirde bulunan pektin (Suda çözünen lif) sindirim sistemine girdiğinde fazla kolesterolü temizler ve vücuttan atılmasını kolaylaştırır.
Besin lifi bakımından zengin besinler sindirimi yavaşlatıp kan şekeri dalgalanmalarını önler. Bu sayede yeterli miktarda besin lifi alındığından tokluk hissi daha uzun sürer ve dolayısıyla gün içinde daha az yemekle daha uzun süre tok hissedebilirsiniz. Yüksek oranda lif içeren incir hem lezzetli bir atıştırmalık olarak hem de tokluk hissini uzatma özelliğiyle kilo vermenize yardımcı olur.

 

 


HAKKINDA


Kurulduğu 1984 yılından beri hem meyve ve fındık üretimi yapan hem de tedarik eden Maxwell Foods, bu ürünleri dünya genelinde pazarlamaktadır. Maxwell Foods, bulunduğu sektörde daima öncülük ettiği yenilikler ve müşterilerine rekabet avantajı sağlayan inovatif ambalaj teknikleriyle gurur duyduğu bir geçmişe sahiptir.

İLETİŞİM


Ulucak Atatürk Mah. 27. Sokak No:7
Kemalpaşa / İZMİR - TÜRKİYE

 

Tel: +90 (232) 877 14 12
Faks: +90 (232) 877 14 19
E.Posta: bilgi@maxwellfoods.com

© 2016 cepmix.com.tr | Tüm Hakları Saklıdır | Gizlilik Politikası